Svet-Stranek.cz
Dovolená 21.10. - 31.10. 2021
PŮJČOVNA ČISTÍCÍCH STROJŮ

návody:Dovolená 21.10. - 31.10. 2021

návody

NÁVOD  NA POUŽITÍ

čistič koberců PUZZI 100

 

 

             1) Sestavení stroje: Nejprve nasadíme silnou hadici do ústí stroje, po té zastrčíme slabou                                                     jemnýmzatlačenímpodsilnou(pokudnejdezatlačit,stačí namazat těsnící kroužek jakýmkoli tukem nebo olejem). Oba konce potom připojíme i na nástavec.Zastrčíme přívodní šňůru do zásuvky 220 V. Víko na nádrži pro znečištěnou vodu nasadíme tak, aby nám těsnění dobře přilnulo na vršek víka. Toto je nutné při každém vylévání vody kontrolovat jinak nám stroj bude špatně vysávat vodu a koberce zůstanou mokré!!

 

 

2) Namáčení:           Do nádrže na čistou vodu (bez víka) nalijeme 2-3 víčka saponátu (nenalévat SAVO!!!)a zalijeme teplou vodou (cca 40 stupňů) až po rysku MAX. Zapneme tlačítko označené přerušovanými šipkami ven a zmáčkneme pistolku umístěnou na nástavci. Tímto způsobem navlhčíme celý koberec popř. čalouněný nábytek.

3) Čištění               Donádrženačistouvodudolijemevodudomaxima ,není třeba již přidávat příliš saponátu . Zapneme obě tlačítka a opět budeme do koberce vstřikovat vodu, ale  zároveň již budeme znečištěnou vodu vysávat ven. Tento způsob vyplachování můžeme několikrát opakovat dokud nepůjde z koberce čistá voda.POZOR!! Nádrž na znečištěnou vodu je nutné kontrolovat, aby nepřetekla. (Vylévat při vypnutém stroji).

4)Ukončení práce      Po ukončení práce zbude v nádrži na čistou vodu zbytek vody kterou nelze vylít. Tuto vodu je nutno přečerpat do nádrže se špinavou vodou. Nejprve však musíme odpojit nástavec od hadic. Slabou hadici odpojíme tak,že palcem stlačíme černý kryt a hadici vytáhneme. Potom již můžeme přebytečnou vodu vysát silnou hadicí Dále již stačí stroj otřít vlhkým hadrem.

PROSÍME NEROZEBÍRAT NÁSTAVEC !!!

Důležité upozornění:

Po celou dobu čištění je třeba hlídat hladiny vody v obou nádržích. V nádrži na čistou vodu nesmí hladina klesnout pod úroveň sítka. Ve druhé nádrži nesmí voda přetéct.

 

Některé možné závady

1)  stroj nestříká ani nesaje:       není připojena přívodní šňůra nebo je vypadlý jistič.

Použijte zásuvku se silnějším jističem.

 

2)stroj špatně nebo vůbec nerozstřikuje vodu:   je zanešená tryska nebo došla voda v nádrži s čistou vodou. 
Překontrolujte zda není skříplá hadička která dopravuje vodu.

 

3)stroj špatně saje:  je špatně nasazené víko na nádrži pro znečištěnou vodu

 

4)stroj nestříká a čerpadlo má hlučný chod: došla voda a čerpadlo se zavzdušnilo doplnit vodu odpojit slabou hadici na obou stranách a silnou u nástavce a nasadit jí na koncovku slabé  hadice na stroji. Nyní zapnout vysávání i kropení současně. Stroj by měl přestat hlučet a voda začne stříkat. Nyní opět sestavte stroj a můžete pokračovat v práci.

 

bod č. 4 používat jen vyjímečně!!! Hladiny obou nádrží je třeba kontrolovat

 

Půjčovné: 300Kč/23hod

saponáty- 1/2l 70Kč,1l 140Kč

doprava - Litvínov 30kč        

                ostatní od 2Kč/km

Pocházíte-li z hlavního města a hledáte obdobnou službu ve svém okolí, můžete si zapůjčit stroj na koberce přímo v Praze, na některé z pěti tamních poboček.


NÁVOD  NA POUŽITÍ PARNÍHO ČISTIČE

 

 

 

1)     Sestavenístroje:

 

Nejprve nasadíme hadici sezástrčkou do zásuvky stroje tak, aby zacvakla do aretace víčka zásuvky.Zastrčíme přívodní šňůru do zásuvky 220 V. Na parní pistoli nasadíme nástavcedle potřeby až do zacvaknutí aretace. POZOR!!Chcete-lidíly od sebe zpětně oddělit, stisknete aretační knoflík.


      2) Uvedení do provozu:

Naplníme obě nádrže čistou vodouz kohoutku (může být i teplá, zkracuje dobu nahřívání). V žádném případě nepoužívejte žádné čistící ani vonnépřídavky do vody. Stiskneme oba spínače 1- zap/vyp   2- přívod páry. Po nastoupání teploty napracovní ( na ukazateli teploty zelená výseč) a zhasnutí červené kontrolkynahřívání (cca 10minut) je stroj připraven do provozu.

3)     Čištění:

      Na stroji máme dvě regulační kolečka.1- regulace množství páry (možno nahradit regulačním kolečkem na             

parní pistoli. Reguluje množstvípáry dle potřeby. 2- regulace VAPOHYDRO reguluje sytost páry dle   potřeby. Při potřebě spláchnout čištěnou plochu proudem horké vody,otočíme regulační kolečko zcela do polohy +. Jestliže potřebujeme co nejsuššípáru otočíme regulační kolečko zcela do polohy -.


Čištění oken: použijeme nástavec s gumovou stěrkou na čištěníoken. Nejprve nahřejeme okno parou cca z 20cm (zejména v chladnějším počasíje potřeba postupovat obezřetně, hrozí vlivem prudké změny teplot prasknutíokna) Poté postupujeme tak, že stěrkou se shora dolů postupně napařujeme astahujeme páru. V dolní poloze otřeme utěrkou zkondenzovanou voduz okna a otřeme i gumu stěrky.

Čištění spár dlaždiček: použijeme bodovou trysku na kterou můžemenasadit čistící kartáčky.

Čištění mastnoty z trouby: na tyto nečistoty použijte bodovoutrysku se speciálním kartáčkem s mosaznými štětinami.


4)     Ukončenípráce:

       Není potřeba ze stroje vylévat zbylou vodu. Stačí stroj otřít vlhkým hadrem a opláchnout proudem vody

       všechny použité nástavce.


5)     Některémožné závady:

        Stroj nevyvíjí páru - pokud svítí kontrolky na stroji a teploměr ukazuje na zelenou výseč, pak je nejspíše špatně zastrčena zástrčka do zásuvky stroje a nebo nastaveno na stroji i parní pistoli minimum pára na regulačních kolečkách. Upevněte zástrčku do zásuvky až do zacvaknutí aretace. Otočte regulátor páry z minimální polohy dle potřeby.

Stroj stříká jen horkou vodu – nastroji je regulátor VAPOHYDRO nastaven do polohy +. Nastavte regulátor dle potřeby do polohy - .

Svítí a signalizuje kontrolka min. hladiny vody v pomocné nádrže – došla voda v pomocné nádrži. Je třeba vodu doplnit.

Svítí bílá kontrolka odvápnění – nevadí v používání stroje. Při předávání stroje upozorněte na nutnost odvápnění          


Půjčovné:350Kč/23hod

doprava -Litvínov 30kč

        ostatní od2Kč/km 

návštěvníků stránky
celkem84 300
tento týden145
dnes3